★★★★★ 4.8/5 ŚREDNIA OCENA GOŚCI

INDIBA ACTIV Medycyna estetyczna

 

INDIBA to wielokrotnie nagradzana na arenie międzynarodowej technologia, która wykorzystuje ciepło o częstotliwości radiowej (RF) monopolarnej, aby zapewnić szereg korzyści związanych z zabiegami kosmetycznymi. INDIBA to linia zabiegowa stosowana przez chirurgów plastycznych i inne profesje medyczne. Technologia jest stosowana od ponad 35 lat i przyniosła ponad 50 doniesień naukowych potwierdzających jej bezpieczeństwo i skuteczność.

 

Zabiegi pooperacyjne INDIBA polegają na leczeniu obszaru twarzy lub ciała poprzez dostarczanie prądu o określonej częstotliwości 448 kHz, ponieważ z taką częstotliwością uruchamiany jest naturalny proces gojenia organizmu.

 

Nieinwazyjna technologia kosmetyczna polega na nałożeniu elektrody medycznej na skórę obszaru wymagającego leczenia. Elektroda jest następnie stale obracana nad obszarem, aby dostarczyć energię w celu przyspieszenia procesu gojenia się organizmu.

 

Prąd elektromagnetyczny będzie celował w tkankę ciała, aby odmłodzić do wewnątrz i na zewnątrz dotknięty obszar. Chociaż możesz odczuwać ciepło promieniujące na twoje ciało, zabieg nie będzie nieprzyjemny i faktycznie zapewnia przyjemne odczucie dla większości pacjentów. Zabieg jest szybki, bezbolesny i nie wymaga przestojów.

 

Poprawia blizny
Zabiegi INDIBA mogą znacząco poprawić wygląd blizn poprzez rozbijanie tkanki bliznowatej, aby z każdym zabiegiem była bardziej miękka i gładka. To z kolei przyspiesza tempo naturalnego zanikania blizn. Na przykład pacjenci poddawani plastyce powiek, zabiegowi kosmetycznemu, w którym zmiękczenie blizn trwa od 3 do 6 miesięcy, przyspieszyli okres rekonwalescencji do półtora miesiąca.

 

Regeneracja tkanek
Technologia RF INDIBA stymuluje komórki embrionalne w celu naprawy tkanki w leczonym obszarze. Proces ten może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia z lepszymi wynikami kosmetycznymi, ponieważ ciało jest zachęcane do naturalnego gojenia. Ponadto efekty zabiegu kosmetycznego mogą nawilżyć tkanki, pobudzić produkcję kolagenu i napiąć skórę wokół obszaru, aby przywrócić jej pierwotny zdrowy stan.

 

Jak działa INDIBA?
Działając ze stabilną częstotliwością 448 kHz, zabiegi INDIBA zapewniają trzy efekty biologiczne, z których każdy działa w różnych temperaturach, aby zapewnić wymienione powyżej korzyści kosmetyczne. Fizjoterapeuta zastosuje urządzenie w odpowiedniej temperaturze w zależności od Twoich indywidualnych okoliczności i rodzaju przebytego zabiegu.

 

Pierwszy efekt, znany jako biostymulacja, występuje w warunkach subtermicznych (poniżej temperatury ciała). Na tym poziomie odczujesz wiele korzyści, w tym aktywację tempa metabolizmu komórkowego, zmniejszenie bólu i zwiększenie przepływu krwi. Ponieważ temperatura tkanki nie wzrasta na tym poziomie, nadaje się do leczenia wrażliwych obszarów ciała.

 

Drugi efekt, zwany unaczynieniem, występuje, gdy temperatura elektrody osiąga warunki termiczne (temperatura łagodna). Korzyści z zastosowania zabiegu na tym poziomie to dotlenienie tkanek i komórek oraz zmniejszenie obrzęków pooperacyjnych.

 

Trzeci efekt, zwany hiperaktywacją, występuje, gdy temperatura elektrody osiąga warunki hipertermiczne (wysoka temperatura). Stosując zabieg na tym poziomie można poprawić wygląd blizn i innych rodzajów tkanki włóknistej oraz pobudzić produkcję kolagenu.

 

Długość każdej sesji i liczba potrzebnych sesji będzie zależeć od leczonego obszaru ciała. Ogólnie każda sesja trwa zwykle około 30 minut, a większość pacjentów decyduje się na 4-6 zabiegów w ciągu 2 tygodni.

 

• Leczenie cellulitu
• Ujędrnianie skóry
• Terapia blizn

 

ZABIEGI NA TWARZ I DEKOLT ZABIEGI NA CIAŁO
 • redukcja zmarszczek
 • podniesienie opadających kącików ust
 • wygładzanie skóry pod oczami
 • redefiniowanie konturu twarzy
 • redukcja podwójnego podbródka
 • wygładzanie szyi i dekoltu
 • ujędrnianie i podnoszenie pośladków
 • redukcja cellulitu i rozstępów
 • ujędrnianie ud i ramion
 • modelowanie brzucha
 • eliminowanie złogów tłuszczowych
 • leczenie nietrzymania moczu

W wyniku zabiegu następuje głęboka regeneracja skóry właściwej, usuwane są toksyny i wolne rodniki przyspieszające proces starzenia się komórek, zmniejsza się retencja płynów, eliminowane są złogi tłuszczowe.

 

Kontrolowany wzrost temperatury tkanek, na których wykonywany jest zabieg, stymuluje je oraz aktywuje do syntezowania kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu stają się bardziej nawilżone i elastyczne, a skóra dostaje drugie życie.

 

Na podstawie wywiadu dopasujemy indywidualny plan zabiegów dla danego Pacjenta.