★★★★★ 4.8/5 ŚREDNIA OCENA GOŚCI

ATRAKCJE W OKOLICY

Karkonosze to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. Od wiosny do jesieni można tu wędrować w otoczeniu malowniczej przyrody i podziwiać piękne krajobrazy. Na aktywnych czekają trudniejsze szlaki i trasy rowerowe, a miłośnicy ciszy i spokoju znajdą wiele ciekawych obiektów do zwiedzania.
Jeśli na miejsce wypoczynku wybierzesz Cieplice, okoliczne atrakcje z pewnością Cię nie znudzą!

Zamek Chojnik

Piękny, średniowieczny zamek mieszczący się na skraju 150 metrowego urwiska. Z jego szczytu możemy podziwiać wspaniałą panoramę okolicznych terenów.

Czytaj więcej

Karkonosze

Karkonosze są najwyższym, a dla wielu także najpiękniejszym pasmem sudetów. Teren Karkonoskiego Parku Narodowego skrywa wiele malowniczych miejsc, dzięki którym...

Czytaj więcej

Pałac Schaffgotschów

Pałac Schaffgotschów to monumentalna, klasycystyczna budowla, która położona jest tuż przy malowniczym Parku Zdrojowym. Pałac powstał pod koniec...

Czytaj więcej

Uzdrowisko w Cieplicach

Uzdrowisko w Cieplicach zostało założone w 1281 roku, kiedy to zakon joannitów otrzymał te ziemie by mogli oni opiekować się chorymi. Jego największym atutem są...

Czytaj więcej

Termy cieplickie

Termy cieplickie to nowoczesny kompleks basenów i atrakcji wodnych. To bardzo unikalne miejsca na skalę krajową, ponieważ woda, która zasila cały aquapark...

Czytaj więcej

Cieplice to przepiękne uzdrowisko ze specyficznym klimatem miejsc, których celem jest przywracanie dobrego samopoczucia i zdrowia. Znajdziesz tu malowniczy Park Zdrojowy z klasycystycznym pałacem Schaffgotschów (obecnie siedzibą politechniki), z XIX-wiecznymi latarniami i stylowymi ławeczkami. Na spacery zaprasza też Park Norweski, a pasjonaci architektury mogą spędzić czas na cieplickiej starówce.

W bezpośrednim sąsiedztwie uzdrowiska położona jest Jelenia Góra. Atrakcje tego miasta stanowią dodatkowe urozmaicenie dla tych, którzy lubią zwiedzanie. Warto wybrać się na wyprawę małym Traktem Śródmiejskim lub Dużym Traktem Śródmiejskim, podziwiając po drodze zabytki zamkowe, obiekty sakralne, Wzgórze Krzywoustego, Zamek Chojnik, aby znów dotrzeć do dzielnicy Cieplice i tutejszych parków oraz Teatru Zdrojowego.

Dla aktywnych i szukających wyciszenia

Dla osób wypoczywających w Cieplicach są też dostępne inne atrakcje. Jelenia Góra może być bazą wypadową w Karkonosze, w których na aktywnych czeka wiele niespodzianek.

Góry obfitują w piękne formacje skalne, kotły polodowcowe, strumienie i wodospady oraz ciekawe zakątki przyrodnicze. Do miejsc wartych odwiedzenia można zaliczyć:

  • Śnieżkę z obserwatorium astronomicznym,
  • wodospady Szklarki i Kamieńczyk,
  • świątynię Wang w Karpaczu,
  • Śnieżne Kotły w pobliżu Szklarskiej Poręby,
  • zaporę na Łomnicy,
  • schronisko Samotnia,
  • formacje Skalne Pielgrzymy,
  • hutę szkła Julia,
  • Termy Cieplickie.

 

Osoby, które lubią orientalne klimaty, mogą też odwiedzić Ogród Japoński w Przesiece. Tam, na powierzchni 1,5 ha, znajduje się 7 stawów, liczne strumienie, kilka wodospadów oraz kolekcja około 3000 różaneczników w ponad 80 odmianach.

Na poszukujących wyciszenia i kontaktu z naturą czekają też spływy kajakowe i pontonami raftingowymi po rzece Bóbr. Poza dawką aktywności mogą oni podziwiać przepiękne widoki w Krajobrazowym Parku Doliny Bobru.

Na najmłodszych i rodziny z dziećmi również czekają miłe atrakcje. Karkonosze zapraszają do parków rozrywki, które funkcjonują w Kowarach, Mysłakowicach, Szklarskiej Porębie. Nie brakuje też muzeów o różnej tematyce – w tym wartego odwiedzenia Karkonoskiego Parku Ducha Gór w Piechowicach.

Znajdą tu również coś dla siebie miłośnicy zwierząt. Czekają na nich kolorowa Papugarnia w Karpaczu, Park Fauny i Flory Słodkowodnej w Mysłakowicach, Świat Lemurów w Łącznej oraz Ptasi Park ZOObaczysko.

W Karkonoszach nie brakuje też ekstremalnych wrażeń. Można polecieć balonem, zjechać na letnim torze saneczkowym lub wybrać się na wycieczkę dorożką. Czekają także karkonoskie szczyty: Wielki Szyszak, Łebski Szczyt, Śmielec, Szrenica i Śnieżka.

ZOBACZ ATRAKCJE W POBLIŻU