★★★★★ 4.8/5 ŚREDNIA OCENA GOŚCI

ZABIEGI FIZJOTERAPEUTYCZNE

Ból po wypadku lub kontuzji, dolegliwości związane ze starzeniem się i deformacjami, złe samopoczucie ogólne — wiele trudności w obszarze narządów ruchu można zniwelować albo zlikwidować, wykorzystując nowoczesne formy rehabilitacji i zabiegi fizjoterapeutyczne.

Cieplice to uzdrowiskowa dzielnica Jeleniej Góry, słynnej miejscowości na Dolnym Śląsku. To tutaj możesz skorzystać z rehabilitacji i zabiegów, które poprawiają kondycję całego ciała, niwelują bóle kręgosłupa czy przywracają sprawność. Sprawdź, jakie zabiegi fizjoterapeutyczne oferujemy w cieplickim centrum rekreacyjno-leczniczym.

Zabiegi fizjoterapeutyczne

Kontuzja może przydarzyć się każdemu. Kiedy ból utrudnia codzienne funkcjonowanie, odpowiednio dobrane zabiegi fizjoterapeutyczne mogą przyspieszyć powrót do zdrowia.

Fizjoterapia to leczenie, w którym wykorzystuje się działanie energii mechanicznej, cieplnej, świetlnej, wytwarzanej przy pomocy specjalistycznych urządzeń. Dodatkowo stosuje się ruch, ćwiczenia i terapie manualne. Fizjoterapia ma na celu zwalczenie bólu i przywrócenie sprawności.

W Cieplicach wykorzystujemy między innymi terapię manualną, laseroterapię, elektroterapię, magnetoterapię, ultradźwięki, jonoforezę oraz masaż i ćwiczenia pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty.

Fizjoterapia doskonale sprawdza się w usuwaniu i łagodzeniu bólu. Zapobiega nawrotom dolegliwości, poprawia wydolność organizmu oraz usprawnia układ ruchowy i działanie narządów.

Na zabiegi w Cieplicach zapraszamy wszystkie osoby, które doznały kontuzji, dochodzą do zdrowia po wypadkach i zabiegach chirurgicznych, skarżą się na ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa i stawów. Wśród naszych pacjentów jest wielu aktualnych i byłych sportowców, a także seniorzy w różnym wieku.

Zabiegi rehabilitacyjne

Rehabilitacja w Jeleniej Górze ma przede wszystkim przystosować osoby po wypadkach, ze zwyrodnieniami, ale także z wadami wrodzonymi, do wymogów aktywnego życia społecznego.

Doświadczony rehabilitant dobierze najlepszą metodę leczenia i wykorzysta ją w codziennych ćwiczeniach i zajęciach, by pomóc pacjentowi w powrocie do dobrej formy. Przy okazji zabiegi doskonale wpływają na kondycję psychiczną — poprawiają nastrój, mobilizują do codziennej aktywności.

Program rehabilitacyjny w naszych gabinetach w Cieplicach obejmuje ćwiczenia wzmacniające oraz techniki uśmierzające ból, a forma rehabilitacji w Cieplickim Centrum Fizjoterapii jest zawsze dopasowana do indywidualnych oczekiwań pacjentów.

Z rehabilitacji w Jeleniej Górze mogą skorzystać osoby w każdym wieku, zwłaszcza te, które przeszły głęboki uraz, mają za sobą zwichnięcia lub naderwania więzadeł, urazy rotatorów, naciągnięte ścięgna udowe, złamania naprężeniowe i inne.

Program rehabilitacji ma na celu przywrócenie pełnej lub częściowej funkcjonalności, zregenerowanie organizmu, wzmocnienie osłabionych mięśni, zmniejszenie bólu i stanu zapalnego.

Walorem fizjoterapii i rehabilitacji w Cieplickim Centrum Fizjoterapii jest także położenie naszego ośrodka. Pobyt w celach leczniczych można połączyć ze zwiedzaniem Jeleniej Góry i okolic, spacerami po cieplickim Parku Zdrojowym i z korzystaniem z tutejszych term.