★★★★★ 4.8/5 ŚREDNIA OCENA GOŚCI

Noclegi Cieplice

Noclegi Cieplice

Krajobraz Karkonoszy, atrakcje w okolicy

Dlaczego Cieplice to idealne miejsce na nocleg w Karkonoszach?

 

Cieplice to obecnie dzielnica Jeleniej Góry, jednak nie zawsze tak było. Kiedyś były one osobnym miastem, jednak nigdy nie straciły statusu uzdrowiska. W najbliższej okolicy znajduje się wiele atrakcji, to także wspaniała baza wypadowa na wędrówki w Karkonoszach. W tym artykule przybliżymy Wam, dlaczego warto skorzystać z noclegów w Cieplicach.

 

Noclegi w cieplicach to pobyt w unikatowym uzdrowisku

 

Cieplice mają bardzo bogatą historię bycia uzdrowiskiem. Już w średniowieczu doceniono lecznicze działanie tutejszych wód termalnych, których skład jest unikalny na skalę całej Europy. Wody termalne umożliwiają przeprowadzanie różnych zabiegów z zakresu wodolecznictwa. Stosuje się tutaj nawet kuracje pitne.

 

W okolicach Cieplic znajduje się wiele interesujących atrakcji

 

Decydując się na nocleg w Cieplicach mamy pewność, że nie będziemy się tutaj nudzić. Znajdują się one w dolinie pałaców i ogrodów, przez co można zwiedzić tutaj wiele ciekawych obiektów historycznych, na przykład Zamek Chojnik.
Inne atrakcje Cieplic to między innymi:

 

Wybierając się w Karkonosze, warto rozważyć noclegi w Cieplicach

 

Karkonosze to piękne i malownicze góry. Znajdziemy tutaj bardzo dużą ilość ciekawych szlaków turystycznych, przez co eksploracja tego terenu wydaje się nieskończona. Cieplice to bardzo dobre miejsce na bazę wypadową w Karkonoszach. Do najbliższych szlaków dojedziemy samochodem nawet w kilkanaście minut. Dojazd do szklaków w Karpaczu, czy Szklarskiej Porębie też nie zajmuje długo czasu, dlatego Cieplice to idealne miejsce na wymarzony urlop.