Dużo czasu spędzasz w pozycji pochylonej? Często towarzyszą Ci bóle szyi, głowy i barków? W takiej sytuacji musisz podjąć kroki, które zmniejszą dolegliwości i ograniczą pogłębianie się problemu. Sprawdź, w jaki sposób poprawić swój komfort życia i zapomnieć o uciążliwym bólu.
Nowoczesne zabiegi fizjoterapeutyczne, ćwiczenia oraz uwaga skierowana na prawidłowe utrzymywanie postawy ciała to metody, które pozwalają skutecznie walczyć z bólem w ramionach czy z bólami głowy pochodzącymi od napięcia mięśni.
Ból ramion może dotyczyć stawów, mięśni oraz otaczających ich struktur. Wiele osób określa ból ramienia jako silny, rwący, odczuwa także sztywność, nie tylko w samym ramieniu, ale także w barku.
Przyczyną bólu ramion są:
Widać wyraźnie, że ból ramienia może mieć bardzo różne przyczyny. Może też on wynikać z połączenia dwóch czy trzech czynników.
Niepokojące objawy warto skonsultować z lekarzem i należy pamiętać, że ból ramienia powoduje dyskomfort nie tylko w tej części ciała, ale może także być przyczyną bólów głowy.
Ból ramion (a także szyi) pojawia się bardzo często u osób, które pracują w pozycji siedzącej, często pochylają się nad ekranem komputera lub komórki. Dolegliwość ta jest więc wynikiem między innymi przeciążenia mięśni, naciągnięcia ich, zmian zwyrodnieniowych.
Długotrwałe pochylanie się, siedzenie w złej pozycji czy praca biurowa powodują jednak nie tylko bóle w plecach czy w ramionach, ale także bóle głowy, a nawet drętwienie rąk, sztywność mięśni oraz mrowienie.
Ból głowy pochodzący od zmian zwyrodnieniowych w okolicach ramion i szyi może być zlokalizowany zarówno w okolicy czoła jak i gałek ocznych, w obszarze potylicy, skroni, żuchwie, jak i rozlewać się po całej głowie.
Wielu pacjentów skarży się także na napięciowy ból głowy, który pojawia się pod wpływem emocji. Wywołuje go nadmierne napięcie mięśni, czyli nagły skurcz szyi, ramion i pleców.
Jeśli przyczyną bólu ramion i głowy jest przeciążenie mięśni, polecić można masaże, okłady rozgrzewające, żele lub maści, które działają przeciwzapalnie. Pomóc doraźnie mogą także leki przeciwbólowe.
Chroniczne bóle ramion i głowy u pacjentów nie są wcale rzadkością. Wielu z nich często nie wiąże bólu głowy z faktem, że siedzi w nieodpowiedniej pozycji albo że odczuwa dyskomfort w jednym ramieniu lub w obu i w obrębie kręgosłupa.
W Cieplickim Centrum Fizjoterapii IDAR prowadzimy terapię osób w każdym wieku, które odczuwają dolegliwości bólowe tego typu.
Fizjoterapeuci IDARMED indywidualnie dobierają program leczenia, który obejmuje: terapię manualną, jonoforezę, magnetoterapię, ultradźwięki, laseroterapię czy zabiegi z zakresu elektroterapii albo łączą kilka terapii, aby uzyskać optymalny efekt leczenia.
Jeśli bóle głowy i w ramionach są wynikiem zmian degeneracyjnych, wielogodzinnej pracy przed komputerem i ciągłego pochylania się, niezbędne będą ćwiczenia. Najlepiej pod okiem fizjoterapeuty.
Trening przy bólach ramion i głowy powinien skupić się na rozluźnianiu i rozciąganiu mięśni oraz wzmocnieniu pleców, by pacjent zachowywał poprawną postawę. Fizjoterapeuta zwraca uwagę pacjenta na to, by ten zadbał o komfortowe stanowisko pracy.
Może zalecić terapię manualną tkanek miękkich, terapię powięziową, masaż tkanek głębokich, a także magnetoterapię, termoterapię, terapię ultradźwiękami albo elektrostymulację prądami TENS, co stymuluje mięśnie do pracy i rozluźnia je.
Regularne zabiegi fizjoterapeutyczne można polecić osobom, które są narażone na przeciążenia pleców, ramion, mają wady postawy i chcą uniknąć problemów, jakie z czasem mogą przynieść trwałe zmiany zachodzące w kręgosłupie.
IDAR Apartamenty
ul. Nad Stawami 5A,
58-560 Jelenia Góra
Telefon
Copyrights © by IDAR Apartamenty przy wsparciu Rise360.pl
Najnowsze komentarze